چگونه یک کمپین بازاریابی یکپارچه اجرا کنیم؟


کمپین های بازاریابی یکپارچه؛ کانال های مختلفی را کنار هم قرار می دهند تا بتوانند پیامی که به مشتری کمک می کند به درستی برند یا محصول ترویج شده را شناسایی نماید ارائه کنند. ما خواهیم کرد در پست های آتی نمونه های موفق این گونه کمپین ها برای معرفی به همراه نکات ارزنده آن را برای شما منتشر خواهیم کرد. یکی از بهترین نمونه های کمپین بازاریابی یکپارچه که به درستی انجام شده است از ComparetheMeerkat است.

وابستگی و انسجام یک موضوع کلیدی است:

یک استراتژی بازاریابی موفق باید رویکرد منسجمی داشته باشد. بدون انسجام، شانسی برای تشخیص دقیق و درست مخاطبان هدف یا بازاری که برای کمپین شما مناسب تر است نخواهید داشت. پل لینوند و سزار مایناردی در سایت HBRچنین می نویسند:

یک شرکت زمانی منسجم خواهد بود که سیستم توانایی هایش به طور آگاهانه انتخاب گردد و برای پشتیبانی از اهداف استراتژیک متمرکز مورد بررسی و اجرا قرار گیرد. این سیستم باید با محصولات و نمونه کار خدمات همتراز گردد.

نه تنها کانال های واضحی همچون روابط عمومی و تبلیغات باید مدنظر قرار گیرد، بلکه سایر پلتفرم هایی که می تواند شما را در رسیدن به اهداف کمپین یاری کند نیز باید در نظر گرفته شود. زمانی که می خواهید استراتژی بازاریابی خود را ایجاد کنید باید برنامه خود را با پیامی که می خواهید به دست مخاطبان هدف برسانید هماهنگ کنید. به دقت به افرادی که می خواهید دست یابید فکر کنید و ببینید قصد دارید چه ارزشی را برای مشتریان خود ایجاد کنید و چگونه می خواهید چنین ارزش هایی را به دستشان برسانید.

انسجام شامل تفکر منطقی در مورد تصمیم ها و شناسایی نحوه کنار هم قرار دادن کانال های مختلف برای ارائه پیام ثابت و واحدی است. یکی از نمونه های خوبی که در این حوزه وجود دارد مدل مشارکت و همکاری جان لوویس است. اگر کارمندان خود را به عنوان شرکایی ببینید که از سود کلی نفع می برند، می توانید آن ها را تشویق کنید به طور مستمر خدمات خوبی در اختیار مشتریان قرار دهند.

پایدار و ثابت قدم باشید:

هر چیزی که در استراتژی بازاریابی شما وجود دارد باید پیام برند یکسانی را تکرار کند. داشتن ثبات و پایداری برای بیان داستان برند یا محصول ضروری و حیاتی است. نه تنها بازاریابی شما باید پیام مناسبی را در اختیار مخاطبان قرار دهد بلکه باید از لحاظ بصری نیز جذاب باشد.

استفاده از رنگ ها و عناصر برند که مشتریان با آن ارتباط برقرار کرده اند می تواند پیام شما را تقویت کند و به مشتریان کمک کند کانال های مختلف را به هم پیوند دهند. شما باید ارتباط و همکاری نزدیکی با تیم خود داشته باشید تا بتوانید صدایی را توسعه و اجرا کنید که در سرتاسر کانال های مختلف به دست مخاطب می رسد. پیامی که ایجاد می کنید باید به اسانی توسط مخاطب درک شود و به آن ها مرتبط باشد. افراد در هر جنبه از کمپین شما باید چیزی که به فروش می رسانید و مفید بودن آن را درک کنند.

اهمیت پیوستگی و استمرار:

کمپین شما در طول زمان ممکن است تغییر پیدا کند. به همین خاطر باید سبک مستمر و پایداری را برای کمپین خود ایجاد کنید. خود را متعهد به ایجاد یک درک دوطرفه و مقابل با مخاطبان خود کنید و راهی را پیدا کنید تا بتوانید مشتریان و مخاطبانتان را به برند وفادار سازید. توانایی کنار هم قرار دادن تمامی بخش ها در پلتفرم های متعدد بدین معنی است که مخاطب چیزی که از شما انتظار دارد را به درستی درک می کند. اگر کمپینی را ایجاد کردید که ثبات و پایداری مناسبی ندارد مخاطبانتان ممکن است سردرگم شوند و در نهایت تمایل و اشتیاق خود به چیزی که به فروش می رسانید را از دست بدهند. برای اینکه اطمینان حاصل کنید تمامی نیازها را برطرف می کنید، استراتژی منظمی را در نظر بگیرید که به طور مستقیم بر روی تعاملات پایدار با مخاطب تمرکز دارد. اینکار شما را مطمئن می سازد که تمامی کانال ها به طور موثر به کار خود ادامه می دهند و هر فردی در شرکت شما هویت و ارزش برند را می شناسد.

یک استراتژی بازاریابی تکمیلی داشته باشید:

شما باید بدانید چگونه می توانید یک فرایند ارتباطی متعادل ایجاد کنید و به طور مستمر و پایدار در مورد کارهایی که می تواند شما را به هم نزدیک کند فکر کنید. درک تفاوت های هر کانال و اینکه کانال های مختلف چگونه می توانند کنار هم به درستی کار کنند یک فاکتور مهم در ایجاد کمپین موثر است. اگر به کانال های مختلف اجازه دهید همدیگر را تکمیل کنند، یک نیروی آنی ایجاد خواهید کرد. در این شرایط به کمپین خود کمک می کنید مخاطبان بیشتری به دست آورد زیرا افراد شرکت شما را در پلتفرم های مختلف مشاهده می کنند.

یکی از نمونه های خوب در ایجاد استراتژی یکپارچه موثر کمپین You’re So Moneysupermarket شرکتMoneysupermarket است. اگرچه طرح و تم عمومی ممکن است در پلتفرم های مختلف متغیر باشد اما پیامی که در اختیار مخاطبان قرار می گیرد در سرتاسر این کانال ها یکسان و ثابت است. تم # EpicDanceOff در کانال های مختلف همدیگر را تکمیل کرده است. کاربران می توانند با هشتک فراهم شده در سرتاسر رسانه های اجتماعی با هم تعامل داشته باشند و برای رای دادن به فرد محبوب خود به سایت این برند مراجعه کنند. این کمپین نه تنها توانست بهترین کمپین در سال 2016 باشد بلکه بهMoneysupermarket.com کمک کرد ترافیک زیادی به سایت خود هدایت کند و رشد 38 درصدی در کسب وکار خود داشته باشد.

زمان یکپارچه سازی استراتژی بازاریابی فرا رسیده است:

با اینکه ما در مقایسه با بودجه Market و Moneysupermarket.com ، بودجه عجیب و غریبی نداریم اما با نگاه کردن به چنین کمپین هایی می توان درس های ارزشمندی را آموخت. روشی را پیدا کنید تا به کمک آن بتوانید پلتفرم های مختلف را به هم متصل سازید و سپس مخاطبان خود را شناسایی کنید و ببینید چه چیزی باعث تشویق آن ها می شود. از این دانش خود به عنوان بنیان و اساس ایده های بزرگ استفاده کنید. در این شرایط کمپین های یکپارچه شما به طور منسجم و به همراه یکدیگر کار خواهند کرد.به دقت در مورد استراتژی خود فکر کنید. در چنین شرایطی قادر خواهید بود همه چیز را به درستی ترسیم کنید. با اطمینان حاصل کردن از اینکه در برند خود باقی مانده اید و می توانید موضوع منحصر به فردی فراهم آورید، قادر خواهید بود مسیری را برای تشکیل کمپینی که به طور موثر به مخاطبان مناسب دسترسی پیدا می کند ایجاد کنید.

EndFragment

#photo