برندینگ و بازاریابی


یک برند خوب همراه با بازاریابی قوی شرکت را بیمه می کند !

در بازار های سنتی نام افراد بود که اعتبار به حساب می آمد. فرد بازاری با توجه به نامی که از خود درکسب و کار بوجود آورده بود، در بازار اعتبار و آبرو داشت. امروزه پس تغییر و تحول در رویکرد مردم نسبت به کالا ها و بازاریابی، نام ها تبدیل شده اند به مفهومی چون برند.

در تعریف برند آمده :" برند، نمادی است که مشخص‌می نماید خدمات یا محصولی خاص است. و به وسیله آن، از سایر محصولات و خدمات موجود در بازار نسبت به رقبا متمایز می‌گردد." برند وجه تمایز شرکت ما با سایر شرکت هاست. این برند شدن است که فعالیت های اقتصادی را رونق می بخشد.

برند همه آن چیزیست که تصویری در ذهن مخاطب از آنچه شما دارید می سازد و ساخت آن اصلا کار ساده ای نیست. فرد، تجارت، کسب و کار و سازمانی که اسم ،المان و در نهایت برند قوی ندارد، امروزه روز قطعا محکوم به زوال و نابودی است. متاسفانه در جامعه ایرانی به امر برندینگ کمتر توجه شده است، دلیل این بی توجهی دو مسئله است، اول آنکه در این زمینه افراد متخصص کمتر وجود دارند و ثانیا، کسب و کار ها از دوام خوبی برخوردار نیستند و آینده نگری را در دستور کار قرار نمی دهند. مقوله برند و برند سازی برای کسب وکار های حرفه ای امری حیاتی است، آنان که میخواهند در بازار کنونی ادامه دار باشند و برندشان فروششان را تضمین کند، BRANDING برایشان در اولویت خواهد بود.

برند چطور ساخته می شود؟

قبل از اینکه به این سوال پاسخ بدهیم برند چطور ساخته می شود، این نکته حائز اهمیت است که برند شما در دستان چه کسانی قرار می گیرد تا به برند سازی و یا حتی بازسازی آن بپردازند. شرکتهای TEXUS در کانادا و کانون تبلیغاتی کروشه مفتخر است با تیمی مجرب وآکادمیک، در کنار نام و هویت برند شما همگام شود. تیم بخش برندینگ ما با آگاهی کامل و اشراف به روشهای مختلف این حوزه، ابتدا نیاز سنجی و تحقیق بازار در مورد برند و رقبای شما انجام می دهند و در مراحل بعدی به طراحی مسیر یا استراتژی مناسبی را برای رسیدن شما به یک برند تجاری موفق ترسیم می نماید. ما در تمام طول این مسیر همراه شما خواهیم ماند.

اما این مراحل چگونه به سر انجام می رسد :

در گام اول استراتژی brand شما را تهیه و تدوین می نماییم. در این قدم سعی می گردد ویژگی های فعالیت شما را نسبت به سایر رقبا به طور دقیق شناسایی نماییم ، در قدم دوم هویت یکپارچه ای برای برند مد نظر به وجود بیاوریم، در گام بعد سعی می شود که این هویت را در مجراهای معتبر به وسیله خدماتی که عرضه می نماییم معرفی گردد. مراحل و قدم های برندینگ ما به این موارد محدود نمی شود، سعی می نماییم برای برند شما خلق پیام و محتوا صورت بگیرد، هویت بصری شما را طراحی و ایجاد می کنیم و همواره برای شما تحقیقات بازار انجام می دهیم تا استراتژی برند شما از کارایی باز نماند.

۱) برند محصول- Product Branding

۲) برند شخصی- Personal Branding

۳) برند شرکتی- Corporate Branding

۴) برند جغرافیایی- Geographic Branding

۵) برند عمومی، حکومت - Public, Government Branding

۶) برند فرهنگی- Cultural Branding

۷) برند مذهبی- Religious Branding

نقش و تاثیر بازاریابی در برند

شاید سوال اساسی در این قسمت این باشد که از یک برند خوب چگونه می توان استفاده کرد؟ جواب را باید در بازاریابی جستجو کرد، بازاریابی یکی از راه های موثر برای ورود به بازار است. ما در کنار مقوله برند سازی، برنامه های ویژه ای برای بازاریابی در نظر گرفته ایم. خدمات بازاریابی ما در واقع شامل بخش هایی کوچکتر مانند نحوه تبلیغات، شناخت مشتریان، پشتیبانی خدمات و محصولات و جذب رضایت مشتریان برای تشویق به همکاری مجدد با شرکت و سازمان شما می شود. مجموعه این فعالیت ها شما را در جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی یاری خواهد کرد. اما قبل از همه اینها سعی می نماییم بازاریابی را توسط متخصصین به گونه ای طراحی و برنامه ریزی کنیم که به برند شما کمک شایانی شود برای بازاریابی و در نهایت فروش خدمات یا محصولات. ما به دنبال ایجاد فروش پایدار هستیم.

بازاریابی برای بازطراحی و اصلاح محصولات یا خدمات شرکت را انجام می دهیم برای بهینه کردن توزیع و افزایش دسترسی به محصول گام بر می داریم. با یک استراتژی مناسب قیمت گذاری محصول شما را با توجه به تحلیل بازار، بازار هدف و جایگاه یابی های صورت گرفته انجام می دهیم. بازاریابی دیگری که در دستور کار قرار می دهیم برای بهبود و کیفیت اثر بخشی تبلیغات و ارتباطات است.

هم نشینی برند سازی و بازاریابی برای این صورت می گیرد تا برند شما در مسیر کوتاه تری به بازگشت سرمایه بپردازد. تخصص هایمان را برای ساختن برند و استراتژی های بازاریابی شرکت شما استفاده خواهیم کرد و در تمامی مسیر کنار شما خواهیم بود.

مراحل بازاریابی

وضعیت بازار :

در بازاریابی می بایست سنجشی از بازار اولیه در دست داشت در این بخش به سوالاتی از این قبیل پاسخ داده می شود: بازار تا چه حد به اشباع رسیده است؟ آیا بازار به بلوغ رسیده است؟

ویژگی های بازار در این بخش معلوم می شود، یعنی مشتریان محصول و رقبای موجود کاملا بررسی می شوند.

مقایسه محصولات با سایر محصول های موجود در بازار نیز در این مرحله بسیار مهم است.

طراحی پلن بازاریابی:

قیمت گذاری، ساماندهی کانال های توزیع، نحوه معرفی محصول از جمله مواردیست که در طراحی پلن های بازاریابی به آن می پردازیم

ارزیابی و تحقیق:

در مرحله سوم همواره به پایش و ارزیابی راهکار ها می پردازیم تا نبض بازار در دستهای ما باشد.

#photo